Woonuitbreidingsgebied Noordhout

Zoals reeds aangekondigd in ons artikel over het voorontwerp van Ruimte voor Gent: structuurvisie 2030 , op AVS en in verschillende krantenberichten, zijn er plannen om het woonuitbreidingsgebied tussen de Noordhoutstraat en de Gaverlandstraat aan te snijden. Het is de bedoeling is om ten minste 240 sociale woningen te bouwen. De grondeigenaren (waaronder Bostoen die de gronden verkoopt aan 2 sociale woonmaatschappijen) namen het initiatief om een Co-Workshop te organiseren waarbij ook de bewoners van Baarle betrokken werden. Vrijdag 17 maart 2017 werden de bewoners van Baarle uitgenodigd voor de presentatie van het voorlopige masterplan. Dit masterplan zal verder aangepast worden en als basis dienen voor de opmaak van een verkavelingsplan. Wie nieuwsgierig is naar het eindresultaat kan  hier kijken naar enkele foto’s van de maquette of een kijkje nemen op www.cwsbaarle.com.

Samen met heel veel bewoners van ons dorp, stelt Leefbaar Baarle zich ernstige vragen bij de haalbaarheid van het inplanten van een sociale woonwijk van dergelijke omvang in een dorp als Baarle. Op één klap wordt 25% sociale woningen toegevoegd op het huidige aantal woningen (een 1000-tal). Zelfs zonder rekening te houden met de plannen in de structuurvisie 2030 om ook sociale woningen te bouwen  op het woonuitbreidingsgebied Baarledorp (nabij Leiehome), gaat dit het draagvlak van het dorp ver te boven. We zijn niet tegen sociale woningen in Baarle, maar we roepen de beleidsmakers op om toch nog eens ernstig na te denken over de wenselijkheid en de slaagkansen van een dergelijk project. U kunt de visie van Leefbaar Baarle en de randvoorwaarden die wij naar voren schuiven voor een sociaal project op de maat van ons dorp hier lezen. Aarzel niet om uw ideeën en reacties met ons te delen.

 

WUG Noordhout_720

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s